MTB Jesenický SUROVEC 2009 - 11. ročník závodu horských kol - 17. 10. 2009

Jesenický Ultrasurovec 2021

Jesenický Ultrasurovec je náročnější ultramaratonovou verzí tradičního MTB závodu Jesenický Surovec.

Závod je součástí 22. ročníku Festiválku přírodních sportů a cestování v Jesenici.

 

Jde o cyklistický závod bez podpory se startem i cílem v Jesenici u Rakovníka. Délka letošní trasy je cca 300 km s převýšením 3,7 km.

Trasa prochází těmi nejzajímavějšími a nejkrásnějšími kouty západní Rakovnické pahorkatiny, kde nechybějí výjezdy na magické stolové hory Vladař a Kozelka. Dále poznáte Tepelskou vrchovinu s její nejvyšší kótou Podhorním vrchem. Nezapomenutelným zážitkem bude zajisté i průjezd západočeskou lázeňskou oblastí a kolem jedinečného klášterního komplexu v Teplé. Zajímavý pohledem i terénem je také pohoří Slavkovský les. Jak jinak, než s výstupem na jeho nejvyšší vrchol Lesný. Cestou zpět do cíle vás čeká malebné údolí Ohře mezi Loktem a Svatošskými skalami, malá sondáž do nepříliš známé a liduprázdné krajiny Doupovských hor a průjezd tou částí Sudet, kde se toho za posledních padesát let mnoho nezměnilo. Zde očekávejte od pořadatelů malé překvapení.

Závod lze absolvovat na horském, cyklokrosovém nebo gravel kole. Většina závodu bude vedena po zpevněných cestách nebo malých silničkách, ale budou se vyskytovat také krátké úseky těžšího terénu.

Závod je určen pro závodníky od 18  let.

Finální trasu do GPS přístrojů obdrží závodník nejméně 14 dní před startem ve formátu gpx.

 

Start a cíl

Start je v pátek 22.10.2021 v 15:00 v Autokempu v Jesenici u Rakovníka (GPX 50°5'22.087"N, 13°28'38.366"E).

Prezence závodníků bude probíhat v pátek 22.10.2021 od 12:00 do 14:30.

Poučení závodníků a výklad tratě bude ve 14.30 v prostoru startu.

V místě startu lze ponechat zavazadlo se jménem závodníka nebo startovním číslem.

Na trase budou tři kontrolní body. Pozici bude závodník hlásit sms zprávami dle dispozic. Závodníci budou sledováni pomocí aplikace v mobilním telefonu. Přihlášením se na závod uděluje závodník pořadateli s tímto souhlas.

Cíl je ve stejném místě jako start. Je zde zajištěno parkování. Na místo parkování budete navedeni pořadateli.

V cíli je k dispozici sprcha, občerstvení a možnost nouzového přespání pod střechou. Pokud s sebou nepovezete spací pytel, doporučujeme si ho ponechat na místě před startem.

 

Pravidla závodu

• Závodník musí absolvovat trať přesně dle trasy poskytnuté pořadateli (gpx formát).

• Závod se jede nonstop a záleží pouze na závodníkovi, kdy a na jak dlouho závod přeruší za účelem spánku nebo občerstvení.

• Trasu lze kdekoliv opustit, ale následně se musí závodník na trasu vrátit na stejném místě.

• Ke kontrole projetí trasy a navigaci musí mít závodník svůj GPS přístroj nebo mobilní telefon, který má požadované funkce. Závodník musí počítat s potřebou dobití (baterie, power banka, nabíječka). Trasa bude zaznamenána v přístroji pro kontrolu, proto je nutné mít po celou dobu jízdy přístroj zapnutý.

• Závodník nesmí přijmout cílenou podporu. Nelze využít doprovodné vozidlo, či mít na cestě jinou předem domluvenou podporu.

• Jízda ve skupině je povolena, ale pouze s jinými závodníky. Nelze mít dohodnuté „vodiče“.

• Ke spaní lze využít jakéhokoliv ubytování nebo lze spát v přírodě. Pro korektnost není možné přespat v místě bydliště, pokud se toto nachází na trase závodu.

• Závodník jede závod na vlastní nebezpečí. Pořadatel nezajišťuje podporu na trati, lékařskou pomoc, dopravu do cíle v případě předčasného ukončení závodu, neručí za porušení právních předpisů účastníkem apod.

• Závodník dodržuje pravidla silničního provozu.

• Závodník se chová citlivě k přírodě. Neodhazuje odpadky, místo noclehu po sobě nechá uklizené.

• V případě zjištění porušení pravidel je závodník okamžitě diskvalifikován.

• Závod končí v neděli 25. 10. ve 13:00 (poslední možnost pro registrovaný dojezd závodníků)

• V případě odstoupení ze závodu je závodník povinen tuto skutečnost nahlásit telefonicky pořadatelům.

 

Povinná výbava

- GPS navigační přístroj nebo mobilní telefon s navigací. Bližší informace budou poskytnuty přihlášeným závodníkům v dostatečném předstihu.

- Kolo ve výborném technickém stavu

- Cyklistická přilba

- Osvětlení – přední i zadní

- Lékárnička

 

Při plánování závodu a přípravě vybavení je třeba počítat s tím, že se závod jede na konci října, kdy teploty již mohou klesat i k nule.

Ceny

Pohár, drobné ceny a diplom pro první tři, kteří dojedou do cíle. Každý závodník obdrží v cíli tričko, účastnický list a vydatné občerstvení.

Především však závodí každý sám se sebou a se svými limity.

 

Přihlášky a startovné

Přihlášení na závod je možné on-line v záložce Přihlášení na MTB na hlavní stránce. Startovné ve výši 1.000,- Kč posílejte na bankovní účet 543566369/0800  do 15.10.2021. Variabilní symbol k platbě Vám bude vygenerován při on-line přihlášení. Při přihlašování nezapomeňte uvést i velikost trička. Po uhrazení startovného bude závodníkovi přiděleno startovní číslo.

Výzva pro skutečné surové Surovce:

Pokud dokončíte Jesenického Ultrasurovce MTB a běžecký půlmaratón Surovec kros (startuje v neděli 24. 10.2021, získáte jako odměnu zdarma speciální triko. Pro absolvování této výzvy je nutné být v řádných termínech registrován do obou závodů (kvůli výrobě triček).


Kontakty:

e-mail: ultrasurovec@seznam.cz


Saša Krško             tel. +420 605 738 513

Milan Sunkovský    tel. +420 606 648 181

propozice ke staženi - zde

Web akce: www.jesenickyfestivalek.cz/ultrasurovec nebo www.jesenickysurovec.cz

Partneři
  • Croy
  • Lesy ČR
  • Město Rakovník
  • Rezek
  • Ramala
  • Velocentrum